Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, czyli łamańce językowe.

5 kwietnia br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym dwie dzielne dziewczyny: Emilia z kl.4a i Paulina z kl.7a reprezentowały naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym pod hasłem ,, Łamańce językowe”.

Oj, niełatwe miały zadanie, bo te zabawne  zdania wszak były po polsku, to jednak powtórzenie ich wymagało nie tylko świetnej dykcji, ale też refleksu, opanowania i aktorskich umiejętności.

Ale cóż,  przecież: ,, Mówić poprawnie to mówić ze zwracaniem uwagi na przestrzeganie zachowania dbałości o stosowanie zasad poprawnego wyrażania się.”J

Jak wypadły dziewczyny? Świetnie! Paulina została mistrzynią w swojej kategorii wiekowej, Emilia była trzecia wśród uczniów klas młodszych. Gratulacje!!!