Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dziecięce Marzenia

Dziecięce marzenia

W piątek, 12 kwietnia dzieci z oddziału zerowego odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie obejrzały przedstawienie teatrzyku kamishibai pt. "Kiedy dorosnę – marzenia motylego jajeczka". W opowieści maleńkie jajko leżące pod liściem marzy o tym, kim chciałoby być w przyszłości: psem, rekinem tygrysim, małpą, słoniem, a nawet panterą… i w tym czasie zmienia się, by na końcu mieć postać pięknego motyla. Przyszłość jest bowiem teraz a snując najodważniejsze marzenia stajemy się twórcami naszej przyszłości. Dzieci przekonały się, że nie muszą być najodważniejsze, najszybsze, najsprytniejsze, żeby być najlepszą wersją samych siebie.  Zainspirowane treścią postanowiły, że narysują swoje przemyślenia na ten temat. Bardzo przypadła im do gustu taka forma opowiadania bajek. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną jako jedno                          z działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.