Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku

Kalendarium

Poniedziałek, 2026-06-15

Imieniny: Jolanty, Lotara

Spotkanie autorskie.

Spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Winnik oraz pasowanie na czytelnika klas pierwszych.

12 grudnia 2024 roku gościliśmy w naszej szkole panią Sylwię Winnik znaną pisarkę, dziennikarkę i blogerkę.

Pani Sylwia Winnik ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Jest autorką bloga Czas na Książki. W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Literackiego Festiwalu Czas na Książki.

Pani Sylwia napisała serię książek dla dzieci  pt. „Wanda Panda”. W bardzo prosty i ciekawy sposób opowiada o przygodach małej dziewczynki Wandy i jej misia Pandy.

Oto tytuły:

„Wanda Panda wita jesień”,

„Wanda Panda w przedszkolu”,

„Wanda Panda nad morzem”,

„Wanda Panda wita lato”,

‘Wanda Panda magiczne słowa”

„Wanda Panda na wsi’.

Seria CZARNY KOT to detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą – czekają na Ciebie!

Polecamy:

Tymek, Czarny Kot i zagadki pałacu Marianny

Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego

Tymek, czarny Kot i tajemnica krzywej wieży.

W trakcie spotkania uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika i otrzymali jedną z książek  Pani Sylwii Winnik z imienną dedykacją dla każdego dziecka.