Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku

Kalendarium

Poniedziałek, 2026-06-15

Imieniny: Jolanty, Lotara

Wycieczka klas 5a, 6a i 7a do Interaktywnego Polsko- Czeskiego Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kudowie Zdroju.

W dniu 22 października 2025 roku odbyła się wycieczka klas 5a, 6a i 7a do Interaktywnego Polsko-Czeskiego Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kudowie-Zdroju. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat historii, kultury i przyrody regionu Ziemi Kłodzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem związków polsko-czeskich.

Muzeum, dzięki swojemu interaktywnemu charakterowi, umożliwiło uczniom aktywne poznawanie eksponatów. Mogli oni dotykać, eksperymentować i samodzielnie odkrywać informacje, co znacznie zwiększyło ich zaangażowanie i efektywność nauki.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. zrekonstruowane chaty regionalne, poznać tradycyjne rzemiosło oraz dowiedzieć się więcej o geologii i historii wojen na tym terenie. Szczególnie interesujące okazały się multimedialne prezentacje dotyczące współpracy transgranicznej.

Wycieczka przebiegła w bardzo miłej i pouczającej atmosferze. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie eksponatami, zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Poza walorami edukacyjnymi, wyjazd był również okazją do integracji uczniów z różnych klas.

Wyjazd należy uznać za udany i wartościowy, stanowiący doskonałe uzupełnienie lekcji historii i geografii.

Wycieczka odbyła się w ramach programu " poznaj Dolny Śląsk" , którego celem jest zachęcanie uczniów do odkrywania atrakcji naszego regionu. Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.