Dnia 14 listopada 2025 po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza.
Wszyscy uczniowie wysłuchali audycji poświęconej zjawisku smogu, przygotowanej przez szkolnego koordynatora projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Dodatkowo mogli zapoznać się z materiałami edukacyjnymi udostępnionymi na gazetkach ściennych.
Odbyły się również zajęcia poświęcone smogowi oraz sposobom zapobiegania zanieczyszczeniu powietrza. Wykorzystano publikacje na stronie esa.nask.pl oraz materiały przygotowane przez Edukacyjną Sieć Antysmogową.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony programu esa.nask.pl i zapoznania się informacjami o smogu oraz sprawdzania aktualnej jakości powietrza na mapie sieci szkół ESA.