Niestety w pierwszym tygodniu grudnia, praktycznie codziennie powietrze było bardzo złej jakości. W dniu dzisiejszym (05.12.2024r.) większość czujników smogu przybrało barwy pomarańczową, czerwoną i bordową. Ten stan prezentują zrzuty ekranów zamieszczone poniżej.
Najprawdopodobniej jest to efekt spalania większej ilości opału w celu dogrzania mieszkań w chłodne dni i aktualnej pogody. Duża wilgotność powietrza i brak wiatru potęgują smog. Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem szkodzi naszemu zdrowiu! Szczególnie groźna jest aktywność fizyczna na zewnątrz budynków.
Zachęcamy do sprawdzania jakości powietrza jakim oddychamy na stronie Edukacyjna Sieć Antysmogowa (esa.nask.pl) oraz dostosowywania aktywności do aktualnych informacji.