Konkurs czytelniczy - Czytam, bo lubię

Zapraszam do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem Czytam, bo lubię skierowanym do uczniów klas IV – VIII.

Czas trwania konkursu: luty 2021 r. – maj 2021 r.

• Udział w konkursie jest dobrowolny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Przystąpić do niego można w dowolnym momencie we wskazanym przedziale czasu.
  •  Dwa razy miesiącu na stronie internetowej szkoły w zakładce: BIBLIOTEKA pojawi się zadanie konkursowe; informacja o zamieszczeniu zadania zostanie przesłana każdemu uczniowi poprzez wiadomości w dzienniku.
  •  Odpowiedzi należy przesyłać na adres e-mailowy:

biblioteka.reymont@gmail.com

• Zadania będą różnorodne i za każdym razem odpowiednio punktowane: od 10 do 20 pkt.

*********************************************

Dla uczniów klas I –III oraz milusińskich z oddziału zerowego pod hasłem ,, Czytam, bo lubię” biblioteka szkolna wspólnie z wychowawcami przeprowadzi raz w miesiącu zajęcia zachęcające do kontaktu z książką, m. in. : wykonanie zakładki do książki, zilustrowanie fragmentu książki, zaprojektowanie okładki swojej książki, głośne czytanie lub realizacja pomysłów zaproponowanych przez dzieci.

I zadanie konkursowe 8 II – 26 II

Wciel się w postać wybranego bohatera utworu literackiego/ adaptacji filmowej. W jego/ jej imieniu napisz walentynkę do wybranki serca/ ukochanego. Kartkę zaprojektuj graficznie, ułóż własny tekst nawiązujący do historii znajomości, uczucia między dwojgiem bohaterów, np. Julii i Romea, Zosi i Tadeusza, Penelopy i Odyseusza, Shreka i Fiony, Belli i Edwarda, itd.

Walentynkę przygotuj na komputerze lub w sposób tradycyjny ( ręcznie). Tę w wersji elektronicznej prześlij na adres: biblioteka.reymont@gmail.com, z informacją: imię, nazwisko, klasa, dopisek – biblioteka – konkurs.

Tę wykonaną tradycyjnie sfotografuj i wyślij zdjęcie na podany adres z informacją: imię, nazwisko, klasa, dopisek – biblioteka – konkurs lub przynieś do szkoły  z zachowaniem obowiązujących zasad. Oto one: swoją pracę włóż do foliowej osłonki, opisz: imię, nazwisko, klasa, dopisek – biblioteka – konkurs, pozostaw w szkole, na parterze, u dyżurujących pracowników obsługi.

Pytania dotyczące konkursu przesyłacie do mnie poprzez wiadomości w dzienniku.

Zapraszam do udziału w konkursie.