Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Zima 2024.

Sypie śnieg, sypie śnieg. Ulepmy bałwana!

Tuż przed feriami - 10 i 11 stycznia - na zajęcia do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie z klasy pierwszej i dzieci z oddziału zerowego.

Tematem spotkań była trwająca aktualnie śnieżna pora roku. Rozmawialiśmy o jej urokach i sportach zimowych, a także o bezpieczeństwie w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mali czytelnicy mieli do wykonania wiele ciekawych zadań.

Były zimowe zagadki prezentowane przez Kacpra z kl.6a i czytany z podziałem na role przez  Michała, Kubę i Konrada z kl.5a oraz Piotra, Borysa i Michała z kl.6a – zabawny wiersz o bałwanku. To właśnie ta śniegowa postać była głównym bohaterem wykonanych przez dzieci prac plastycznych, gdyż 18 stycznia przypada Dzień Bałwana.

Oj, zimą to się dopiero dzieje! Niedawno były mikołajki, potem Gwiazdka, Nowy Rok, a przed nami oczywiście FERIE, Dzień Babci i Dziadka, trwa karnawał, niedługo walentynki!

No i śnieg, oby jak najdłużej!? Zimowe spotkanie w bibliotece obfitowało w mroźne lektury : Paszczak i Muminki przygotowujące się do świąt, Kubuś Puchatek, Olaf z Krainy Lodu, Królowa Śniegu, Anaruk oraz ,,ciepłe” wierszyki.

Zimowym warsztatom towarzyszył gorący zapał małych uczestników, a wykonane prace artystyczne wprawiają w prawdziwy zachwyt. To było bardzo ciekawe i mocno energetyczne spotkanie.