Spotkanie z sympatyczną wiewiórką.

Spotkanie z sympatyczną wiewiórką

5 marca br. uczniowie kl.3b gościli w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach na spotkaniu z autorką książki „Kudowiórka Zdrojówka i jej psotek kilka, panią Kamilą Dynarowicz.

Udział w kreatywnych warsztatach przyrodniczych był realizacją projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pod hasłem  ,, W przyjaźni z książką i biblioteką”.

Bohaterką opowieści jest sympatyczna wiewiórka mieszkająca w Parku Zdrojowym w Kudowie –Zdroju . Pani Kamila przeczytała fragment książeczki,  po czym nastąpiła ożywiona rozmowa z dziećmi o tym, dlaczego i jak szanować przyrodę.

Z ogromnym zainteresowaniem młodzi czytelnicy przystąpili do wykonania zadań przygotowanych przez autorkę.

Były też ciekawostki, zagadki i detektywistyczne poszukiwania.

Raczej nie można było się nudzić. Na zakończenie dzieci odwiedziła sama bohaterka, czyli Kudowiórka Zdrojówka! Każdemu uczestnikowi spotkania wręczyła certyfikat potwierdzający zaliczenie zajęć, oczywiście na 6 z plusem!