Ach, Ta CALINECZKA !

Ach, ta Calineczka!

20 marca br. w auli odbyło się ciekawe spotkanie uczniów klasy 2a i 6a. Motywem przewodnim i łączącym różne poziomy były … baśnie Andersena, a szczególnie ,, Calineczka”. Któż z nas nie lubi ciepłych i kończących się happy endem opowieści tego duńskiego pisarza?

Wspólne zajęcia warsztatowe były realizacją projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pod hasłem  ,, W przyjaźni z książką i biblioteką" oraz ,, Czytanie jest OK”.

Rozpoczęliśmy od zagadkowych pytań i  i rozpoznawania baśni po rekwizytach.

Potem uczniowie klasy szóstej zaprezentowali się młodszym koleżankom i kolegom w przedstawieniu teatrzyku kamishbai. Opowiedzieli historię malutkiej bohaterki z dużą dozą wrażliwości i empatii. A część właściwa zajęć dotyczyła wykonania plakatu z ilustracją wybranego fragmentu ,, Calineczki”. Najciekawsze było to, że młodsi i starsi połączyli siły we wspólnej pracy. Miło patrzyło się na takie działanie. Przeplatały się ze sobą pomysły, doświadczenia, ścierały się racje i przekonania do własnych koncepcji.  Każdej mieszanej grupie udało się jednak osiągnąć kompromis. Powstałe prace są tego wyrazistym dowodem.