Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach 8-9 października reprezentacja naszej szkoły brała udział w XXIV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich.

Do Gołębiewka pojechałyśmy we trzy wraz z opiekunką samorządu uczniowskiego - Panią Marleną Chrostowską. Podróż zaczęła się o godzinie 10, byłyśmy bardzo podekscytowane. Myślałyśmy, że przed nami bardzo długa droga, lecz pomimo naszych obaw, trasa minęła bardzo przyjemnie oraz szybko.

Gdy już dotarliśmy na miejsce, przywitały nas bardzo miłe panie oraz uczniowie, którzy zaprowadzili nas do sali, w której miałyśmy spędzić noc.

Po zakwaterowaniu udałyśmy się na obiad (brawa dla pań kucharek, bo wszystko było pyszne!), a nastepnie odbyło się karaoke - było zabawnie, bawilismy sie świetnie. Wszyscy z wielką chęcia brali udział w zabawie, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Nastepnie ruszyliśmy na ognisko, podczas którego odwiedził nas gość specjalny, czyli pani Emilia Krakowska. To wybitna aktorka, która grała między innymi Jagnę w ekranizacji powieści "Chłopi". Bardzo się ucieszyliśmy na wiadomość, że będziemy mogli poznać znaną osobę.

Następnego dnia po pobudce ruszyłyśmy na śniadanie, które podobnie jak obiad, było przepyszne. O godzinie 10. ruszyliśmy wraz z innymi uczestnikami zlotu na mszę do pobliskiego kościoła. Później odbył się apel i prezentacja każdej ze szkół. Apel zakończył się cudownym przedstawieniem przygotowanym przez Szkołę Podstawową im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku. Bardzo miło oglądało się ten spektakl. Po uroczystości zjedliśmy obiad, a później przejechaliśmy do ośrodka kultury, gdzie odbył się wspaniały koncert oraz ogłoszono wyniki konkursów. Orkiestra grała naprawdę świetnie!

O godzinie 17 pożegnano nas słodką niespodzianką, którą był bardzo dobry tort i ruszyłyśmy z powrotem do domu. Droga ponownie minęła szybko. Mogłybyśmy pojechać tam jeszcze raz z przyjemnością!