Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

W pałacu Królowej Śniegu.

W pałacu Królowej Śniegu

15 lutego 2024r. w bibliotece szkolnej gościli uczniowie z klasy 3a. To dla nich Ola i Paulina z 7a, a także Patryk, Borys, Piotr i Kacper z 6a przygotowali czytanie z podziałem na role fr. baśni ,, Królowa Śniegu”. Przygotowana przez nich wersja nieco różniła się od oryginału. W rozmowie z Gerdą i uwolnionym przez nią Kajem władczyni daje się namówić na stworzenie na terenie swojej posiadłości  zimowego parku rozrywki. Pomysł spodobał się  dzieciom. Postanowiły pomóc królowej i zaprojektować plac z atrakcjami. W czterech zespołach przygotowały niezwykle interesujące, nieograniczone wyobraźnią makiety. Wykorzystały do tego rozmaite materiały – kolorowe sznureczki, patyczki, skrawki materiału, cekiny, pudełeczka, watę, kolorowy papier -  co dało efekt, który zadziwiłby nawet wymagającą królową. Uczniowie wykazali się też znajomością innych opowieści Andersena. Rozpoznawali je po rekwizytach i odpowiadając na zagadkowe pytania.

Temat zajęć zainteresował uczestników spotkania, miło było patrzeć z jakim zapałem oddali się urzeczywistnianiu swoich pomysłów. Doświadczanie i działanie to najskuteczniejsze metody w edukacji. A jeszcze… wizerunek władczyni lodowej krainy został wyraźnie ocieplony smile