Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Budynek zbudowany został w roku 1920.

W latach wojny budynek służył celom wojskowym. Mieścił się tu szpital wojskowy.
W okresie powojennym (od 1951 r.) w  obiekcie funkcjonowała Szkoła Ćwiczeń Liceum Pedagogicznego, gdzie licealiści odbywali zajęcia praktyczne.

W latach 60-tych ówczesne władze Kłodzka przejęły obiekt na cele oświatowe. Powstała 8-klasowa szkoła podstawowa.

W 1972 r. obiekt przekazano w użytkowanie Gminie Wiejskiej Kłodzko, którego prawnym właścicielem została w 1994 r. na mocy decyzji Urzędu Rady Ministrów.

Po przemianie ustrojowej i kolejnej reformie szkolnictwa od 1999 r. w tym obiekcie funkcjonowało Gimnazjum Publiczne im. Wł. St. Reymonta. Ostatnia III klasa gimnazjum zakończyła rok szkolny w dniu 17.06.2019 r.  zgodnie z najnowszą reformą szkolnictwa w Polsce. Natomiast pierwsze klasy Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta rozpoczęły rok szkolny z dniem 01.09.2017 r.
Do obwodu szkoły należą miejscowości: Boguszyn, Gołogłowy, Ławica, Morzyszów, Podtynie, Stary Wielisław, Ścinawica i Wojciechowice.
Szkoła prowadzi oddziały: przedszkolny, oraz klasy od pierwszej do ósmej.